Valilik Türk Bayrağının Özenli Asılması Konusunda Uyardı

Haber Tarihi : 06.07.2018 Hatay Valiliği vatandaşlara ev ve iş yerlerine astıkları Türk bayrağının temizliğine özen göstermeleri hususunda uyarıda bulunuldu.
A +   A -

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, gerek Türk Silahlı Kuvvetlerinin tarafından başarı ile yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na verdiği desteği göstermesi gerekse Türk bayrağına duyduğu sevginin bir yansıması olarak ev ve iş yerlerine Türk bayrağı asmalarından dolayı tüm halka teşekkür edildi.

Ancak Türk bayrağı asımında bazı uyarılarda bulunulan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ülkemizin bağımsızlık sembolü olan şanlı Türk bayrağımızın layık olduğu manevi değer, saygı, özen ve öneme uymayacak biçimde bazı ev ve iş yerlerinde kirli, yırtık, sökük, solgun veya buruşuk olarak asılı bulunduğu üzüntü ile görülmüştür. Kamu kurum ve kuruluşlarımız bu hususta konunun önemine binaen talimatla uyarılmıştır.

Aynı konuda tüm vatandaşlarımıza Türk bayrağına hissettiği sevgi ve gösterdiği saygıya uygun olacak şekilde bayrağımızı özenli, temiz veya yenilenmiş bir şekilde asılması hususunu saygıyla hatırlatır, tüm hemşehrilerimize bu hususta gösterecekleri hassasiyet için şimdiden teşekkür ederiz."


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !