Suriye'ye İki Ayda 354 Tır Yardım Malzemesi Gönderildi

Haber Tarihi : 02.03.2018 17:38:41 İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin İdlib, Hama, Halep ve Lazkiye kırsallarında yaşayanlara son iki ayda 354 tır yardım malzemesi ulaştırdı.
A +   A -

İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, yaptığı açıklamada, Suriyelilere yardımların devam ettiğini söyledi.

Hatay ve Kilis’te bulunan lojistik merkezlerinden yüklenen 354 tır insani yardım malzemesini iki ay içerisinde Suriye'ye gönderdiklerini aktaran Tosun, "Suriye'deki insanların hayata tutunabilmeleri için insani yardım çalışmalarını sürdürüyoruz.

Birçok aile Suriye içerisinde yer alan çadır kentlerde ve enkazlar arasındaki yıkılmış evlerinde hayata tutunmaya çalışıyor. Suriye’ye göndermiş olduğumuz insani yardım malzemeleri birçok hayati ihtiyacı dahi temin etmekte güçlük çeken savaş mağduru aileler için büyük önem taşıyor.

İki ayda içerisinde Hatay ve Kilis'te bulunan lojistik merkezlerimizden yüklenen insani yardım malzemelerini taşıyan 354 tır insani yardım malzemesi Suriye'ye gönderildi. Suriye'ye gönderilen gıda kolisi, hijyen paketleri ve muhtelif ihtiyaçların bulunduğu yardım malzemeleri çadır kentlerde yada enkaz bölgelerinde hayata tutunmaya çalışan savaş mağduru ailelere ulaştırıldı." dedi.

Tosun, Suriye'ye insani yardım çalışmalarının kesintisiz devam edeceğini de sözlerine ekledi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !