Selma Tunç Açıklaması 'Bölge İnsanına Faydalı Olmak İçin Çalışacağız'

Haber Tarihi : 22.11.2018 14:52:39 Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Hatay İl Başkanı Selma Tunç, Yayladağı ilçesinde Suriyeliler ve bölge halkı için açılan mesleki edindirme kurslarındaki ziyaretinde, “Biz de buradaki insanlara nasıl faydalı olabileceğimizi tespit ettik. KADEM olarak üzerimize düşeni yapacağız” dedi.
A +   A -

Hatay Valililiği ve Yayladağı Kaymakamlığı tarafından Suriyeli ve yerel halk için açılan meslek edindirme kursunu ziyaret eden KADEM Hatay İl Başkanı Selma Tunç ve beraberindekiler kurslara katılan Suriyelilerle ve bölge halkı ile görüştü. Daha sonra Yayladağı Geçici Barınma Merkezi’ni ziyaret eden Tunç, Suriye’deki iç savaşta şehit olanların eşleri ve yakınları ile görüştü.

Yayladağı’na gerçekleştirdikleri ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Tunç, "Kurslarda eğitim gören gerek Suriyeli kardeşlerimiz gerekse bölge halkı oldukça başarılı işler çıkarıyorlar. Özellikle ayakkabı üretimindeki başarıları küçümsenemez. Bu çalışmalar desteklenerek geliştirilirse, hem bölge ekonomisine hem de kursiyerlere önemli katkılar sağlar” dedi.

KADEM olarak insanlara faydalı olabilmek için üzerlerine düşeni yapacaklarını belirten Tunç, “Geçici barınma merkezinde yaptığımız ziyarette, devletimizin Suriyeli kardeşlerimiz için her türlü imkanı sunduğunu gördük. Bizler de KADEM olarak bu insanlara nasıl faydalı olabiliriz düşüncesiyle sorunlarını dinledik ve tespit ettik” diye konuştu.