Savaş Mağduru Çocuklar İçin Mobil Oyun Ve Etkinlik Evi

Haber Tarihi : 25.04.2018 12:20:09 Suriyeli çocukların savaş psikolojisinden uzaklaşmaları için BAŞSİAD tarafından hazırlanan mobil oyun ve etkinlik evleri, Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki kampta kalan çocuklara hediye edildi.
A +   A -

Başarılı İş İnsanları Derneği (BAŞSİAD) tarafından hazırlanan mobil oyun ve etkinlik evleri, Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki YİBO Türkmen Kampı'nda eğitim gören Suriyeli öğrencilere hediye edildi.

Kamptaki Suriyeli çocuklara psikolojik destek sunmak için hayata geçirilen proje kapsamında tasarlanan 2 konteyner mobil oyun ve etkinlik evinin iç kısmı yanmaz yalıtım malzemesiyle kaplandı.

İçerisine televizyon, klima, oturma grubu, dolap, etkinlik sahnesi, kostüm, oyuncak, boyama kitapları yerleştirilen 2 oyun evi, mülteci çocukların kullanımı için Hatay'ın Yayladağı ilçesine getirildi.

YİBO kampı içerisindeki okul bahçesine yerleştirilen oyun ve etkinlik eviyle sığınmacı çocukların zamanlarını daha faydalı ve eğlenceli geçirmeleri planlanıyor.

Kamptaki okulun müdürü Hasan Duman Yurtseven, AA muhabirine, eğitim gönüllüsü hayırsever iş adamlarının emsallerinin çoğalması gerektiğini vurguladı.

Emeği geçenlere teşekkür eden Yurtseven, "Suriye'den gelen öğrencilerimizin daha çok desteğe ihtiyacı var. Bu oyun odaları, savaşın çocuklar üzerindeki izlerini ve etkilerini azaltacaktır." şeklinde konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !