Kadın Amigo Hatayspor İçin Eşinden Boşandı

Haber Tarihi : 17.09.2018 10:20:19 Spor Toto 1. Lig’e bu yıl yükselen Hatayspor’un kadın amigosu Songül Taşdelen, bordo beyazlı renklere olan aşkı yüzünden eşinden boşandı. Hatayspor sevgisi 16 yaşındayken başlayan 46 yaşındaki Songül Taşdelen, 30 yıldır Hatayspor tribünlerinde amigoluk yapıyor.
A +   A -

Hatay’da oynanan maçların yanı sıra deplasman maçlarını da kaçırmayan ’Amigo Songül’, Hatayspor’un en fedakar taraftarı olarak tanınıyor. Hataysporlu futbolcular tarafından da çok sevilen Songül Taşdelen, tribünler haricinde birçok antrenmanda da takımını yalnız bırakmıyor. Takımda bulunan tüm futbolcuların doğum günlerini de kutlamayı ihmal etmeyen Amigo Songül, karşılıksız sevgisiyle futbol tribünlerine neşe saçıyor.

Hatay bilir” dedi."Hataysporluluğum kimseyle mukayese edilemez"

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş’ın herkese kendisini gerçek bir Hataysporlu olarak tanıttığını söyleyen Songül Taşdelen, “Hataysporluluğumu kimseyle mukayese edemezsiniz. Ben Hatayspor’u çok seviyorum. Her deplasmanda da varım. İnşallah bu sene en iyi yerlerde olacağız” dedi."Ben Hatay kabullendi artık. Ben Hatayspor için bir maskotum artık” açıklamalarında bulundu.

"Şampiyonluk geldi, düştüm bayıldım"

Adana’da deplasmanda takımını yalnız bırakmayan Songül Taşdelen, Hatay’da oynanan maçların yanı sıra deplasman maçlarını da kaçırmadığını söyledi.

Çanakkale’de maça gittiklerini anlatan Songül Taşdemir, "Tarsus’tan sürekli gol haberi geliyor. Yalvarıyorum Hatayspor şampiyon olsun diye. Demir üzerinde duruyorum. O anda Hatayspor gol attı. Haklı bir gol değil ofsayttı ama hakem golü verdi. Şampiyonluk geldi. O an düştüm bayıldım. Dilimi yuttuğumu söylediler daha sonra. Arkadaşım ’ölüyordun’ dedi.

Ölsem de gam yemezdim, o anda Hatayspor şampiyon olmuştu. Hatayspor’un bir maskotuyum artık" diye konuştu.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !