İskenderun'daki Fabrika Yangını

Haber Tarihi : 23.04.2010 15:47:07 Fil Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Çirkin, fabrikalarında hafta içinde çıkan yangının, yaklaşık 10 milyon TL civarında zarara neden olduğunu bildirdi.
A +   A -

  Çirkin , yaptığı açıklamada , ilk belirlemelere göre elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangın nedeniyle fabrikada üretimin tamamen durduğunu söyledi . Ücretsiz izne ayırdıkları işçilerini mağdur etmeyeceklerini belirten Çirkin , " Şu anda üretim yapamaz durumdayız ama bu süreci çok hızlı bir şekilde aşmayı planlıyoruz . Müşterilerimizi en asgari düzeyde etkileyecek şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz . Can kaybının olmaması en büyük tesellimizdir . Çok şükür gücümüz var . Bu manada bir süre fabrikanın çalışmaması söz konusu ve bu önemli bir kayıp . Fakat bu zaman zarfı içerisinde çalışanlarımız evlerinde oturacaklar ama ay başı geldiğinde gelip maaşlarını alacaklar , işçilerimizi asla mağdur etmeyeceğiz " dedi .
Yangın sonrası fabrikalarında 10 milyon TL civarında zararları olduğunu kaydeden Çirkin , " Henüz kesin zarar tespiti yapılmadı . En geç on beş yirmi gün içinde üretime başlayacağız ama eski halimize gelmemiz altı ay kadar sürer " diye konuştu .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !