İskenderun'da Satranç Turnuvası

Haber Tarihi : 17.04.2010 14:36:59 Türkiye Satranç Federasyonu tarafından İskenderun'da gerçekleştirilen minikler satranç turnuvasında ilk hamleyi milletvekili Orhan Karasayar, Belediye Başkanı Yusuf Civelek ile yaptı.
A +   A -

  Satranç turnuvasının başlangıç törenine AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar , Hatay Vali Vekili İsmail Akgöl , Belediye Başkanı Yusuf Civelek , Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Vekili Tahsin Aktar ve hocaları ile Satranç Federasyonu İskenderun Temsilcisi Sultan Daban katıldı .
Turnuva öncesi konuşma yapan AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar , " Satranç sporunu her yaşta insanlarımıza sevdirmek için çaba sarf ediyoruz . İskenderun ' da satranç sporu her geçen daha da gelişiyor ve turnuvalar yoğun katılımla gerçekleştiriliyor . Bizlerde her zaman satranç sporunu insanlarımıza teşvik ediyoruz " dedi .
Vali Vekili İsmail Akgöl ise " İskenderun ' da böylesi önemli bir organizasyonun düzenlenmesi satranç sporu adına önemli . Bu bağlamda satranç turnuvasına her zaman destek veriyoruz ve yarışmaya katılan tüm öğrencilere başarılar diliyoruz . " diye konuştu .
Yapılan konuşmaların ardından turnuvalara geçildi . Turnuvanın açılışını ise İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek ile Hatay Milletvekili Orhan Karasayar yaptılar .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !