İHH Suriyeli Yetimlerle İftar Sofrasında Buluştu

Haber Tarihi : 24.05.2018 14:38:18 İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Suriye’nin İdlib kenti kırsalında kurmuş olduğu Rahmet Yaşam Köyü'nde yaşayan 150 yetim çocuk ve annelerine iftar verildi.
A +   A -

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfınca, Suriye’nin İdlib kenti kırsalında kurulan ve yetim çocukların kaldığı Rahmet Yaşam Köyü’nde iftar verildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye Çalışmaları Koordinatörü Erhan Yemelek, yaptığı açıklamada, Rahmet Köyü’nde yaşayan yetim ve savaş mağduru çocukları geleceğe hazırladıklarını söyledi.

Din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin tüm yetim çocuklara kucak açtıklarını belirten Yemelek, ''Suriye'nin, Türkiye sınırına yakın olması nedeniyle yetim ve savaş mağduru çocuklar için kısmen daha güvenli bir yaşam alanı inşa ettik. Rahmet Köyü’ndeki çocuklar tesislerde ikinci ramazan ayını karşıladılar.'' dedi.

Tesiste 150 yetim çocuk ve annelerinin katılımıyla iftar düzenlediklerini aktaran Yemelek, ''Kurumumuz bünyesinde gönüllü olarak bize destek olan yardım gönüllüleri de iftarımıza katıldı. Toplu iftar organizasyonları ile çocuklarımızı ramazan sevgisi ve bilinci kazandırmayı arzu ediyoruz.'' diye konuştu.