Hataylı işadamları Suriye'den döndü

Haber Tarihi : 17.11.2009 10:37:01 Suriye'ye iş bağlantıları yapmak için giden Körfez İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği (KİSİAD) üyeleri Hatay'a döndü.
A +   A -

Dernek Başkanı Tamer Eker, Şam Ticaret Odası'nın resmi davetlisi olarak gittikleri Suriye'de önemli iş bağlantıları kurduklarını belirterek, "Suriye ile ticari yakınlığımızı artırma gayreti içersindeyiz. Ticaretin yanı sıra dostluğumuzu da artırmak istiyoruz, küresel barışa katkıda bulunmak istiyoruz." dedi.

Suriye'de görüşecekleri sektörleri önceden belirlediklerini söyleyen KİSİAD Başkanı Eker, "Derneğimize üye 16 işadamıyla Suriye'ye gittik. Aynı sektörden ithalat ve ihracat yapmak isteyen Şam Sanayi ve Ticaret Odası üyeleri ile ikili iş görüşmeler yaptık. İkili iş görüşmeleri ve sektörel gezilerde çok olumlu görüşmeler oldu. Alım talepleri değerlendirildi." diye konuştu.

İkili görüşmeleri daha çok arttıracaklarını belirten Eker, Suriye programları kapsamında kendilerine yardımcı olan Suriye - Türk İş Konseyi Başkanı Bahaeddin Hasan ile Türk Ticaret Ateşesi Ş. Kaan Özdemir'e teşekkür etti.