Hatay Valisi Ata'dan Açık Kapı Bürosuna Ziyaret

Haber Tarihi : 09.05.2018 15:03:28 Hatay Valisi Erdal Ata, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 81 ilde hayata geçirilen ve vatandaşlarla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesinin hedeflendiği vatandaş odaklı "Açık Kapı" projesi kapsamında oluşturulan Açık Kapı Bürosunu ziyaret etti.
A +   A -

Valilik giriş katında yürütülen Açık Kapı hizmetlerini yerinde inceleyen Vali Ata'ya Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu ve valilik birim müdürleri eşlik etti.

İncelemeler sırasında bir değerlendirme yapan Ata, projeyle vatandaş odaklı bir yaklaşımla devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişimin artırılacağını belirtti.

Vali Ata, şöyle devam etti:

"İçişleri Bakanlığına bağlı kurumlar, yerel yönetimler ve diğer ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde mümkün olan en fazla konuda hizmet verilmesini sağlamak, vatandaşa sunulan hizmetlerin etkin ve süratli bir şekilde sonuçlandırılmasını sağlamak, onlardan gelen taleplerin hangi noktalarda yoğunlaştığını görerek sunulan hizmetler konusunda oluşturulacak politikalara zemin oluşturmak ve kronikleşmiş sorunlara hızlı çözümler üretmek amaçlanmaktadır. Burada, vatandaşlarımızın müracaatlarını doğrudan ilgili arkadaşlarımız alacak ve ilgili kurumlarımıza yönlendirecektir. İlimizde ilgili kurumlarımızda irtibat görevlileri belirlendi ve bu irtibat görevlileri buradan kendilerine yönlendirilen iş ve işlemleri takip edecekler."

Açık Kapı hizmetlerinden yararlanmak isteyenler için bilgiler de veren Ata, vatandaşların Açık Kapı Bürolarına şahsen gelerek veya internet üzerinden yazılı olarak ya da cep telefonlarına yükleyecekleri mobil uygulama yoluyla başvurularını yapabileceklerini kaydetti.

Ata, başvuru yapıldığı anda başvuru sahibinin telefonuna kısa mesaj yoluyla bir başvuru numarası gönderileceğini, başvurunun elektronik sisteme kaydedileceğini, sonrasında başvuru sahibi başvuru durumunu online olarak takip edebileceğini belirtti.

Oluşturulan başvurular konusuna göre ayrıştırılarak ilgili kuruma yönlendirilip 7 gün içinde olumlu ya da olumsuz cevaplanmasının sağlanacağının altını çizen Hatay Valisi Ata, projenin sağlıklı bir şekilde yürütülmesinde kamu kurum müdürlerinin katkısının önemli olduğunu vurguladı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !