Hatay İnsan Kaynakları Ve İstihdam Fuarı Açıldı

Haber Tarihi : 29.04.2010 17:20:06 Hatay'ın İskenderun ilçesinde düzenlenen 3. Hatay İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı açıldı.
A +   A -

Hatay Valiliği ve Türkiye İş Kurumu Hatay İl Müdürlüğü'nün organizasyonu ile gerçekleştirilen fuar, İsdemir Çelik-İş Sendikası İskenderun Şubesi, Antakya Belediyesi, İskenderun Belediyesi, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve sivil toplum kuruluşlarının desteği ile açıldı.
Fuarın açılışında Antakya Mehteran Takımı konser ve MKÜ Folklor ekibi ise halk oyunları gösterisi sundu.
Fuarın açılış kurdelesini Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, İskenderun Kaymakamı Cemil Aksak, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Şerafettin Canda ve Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş birlikte kesti.
Fuarın açılış töreninde konuşan Hatay İş ve İşçi Bulma Kurumu Müdürü Ahmet Bulanık ise "İskenderun, sanayi yönden çok gelişen bir şehrimiz, bu yıl üçüncüsü yapılan İnsan Kaynakları ve istihdam Fuarı'nı İskenderun'da gerçekleştirerek, burada istihdama yönelik çalışmaların olumlu geçeceğini umuyoruz" dedi.
İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı ve Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş da konuşmasında, Türkiye'nin üretime ve istihdama ihtiyacı olduğunu belirterek, "Avrupa'nın en genç nüfusuna sahip olan ülkemizde işsizliğin önlenmesi için iş adamları olarak yatırıma ve üretime yönelmeliyiz. Ancak, üzülerek belirtmek istiyorum ki, Türkiye'de işsizlerin çoğu ilköğretim ve lise mezunu insanlarımız. Bu bağlamda vasıflı insanlar yetiştirilmesi lazım" dedi.
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz de, Türkiye'nin 20 yıl öncesine oranla hızla gelişip büyüdüğünü belirterek, "Ülkemizde yatırım yapılması gereken esas unsur insandır. Bu bağlamda vasıflı ve iş bilen insanların yetiştirilmesi durumunda işsiz insanlarımızın sayısı önemli derecede azalacaktır" dedi.
Konuşmaların ardından fuarın oluşumuna destek veren kurum, kuruluşlar ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine plaket takdim edildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !