Hatay'da Umut Deryası Ve İnsani Yardım Derneği Açıldı

Haber Tarihi : 11.06.2018 13:41:50 Umut Deryası ve İnsani Yardım Derneği, Hatay'da faaliyete başladı.
A +   A -

Dernek başkanı Arzu Savaş, yaptığı yazılı açıklamada, Antakya’daki dernek binasıyla yardıma muhtaç çocuklara yapılacak ihtiyaç yardımının yanı sıra onların okula teşvik edilmesi, sanat, spor, eğitim, öğretim alanında güçlendirilmesi, kitap okumaya teşvik edilmesi için çalışma yapacaklarını söyledi.

Milliyeti farklı olan çocuk ve annelerinin toplumla sosyal uyum içinde yaşamasını sağlamayı amaçladıklarını belirten Savaş, şu ifadelere yer verdi:

"Dernek, 'Siz de bir ihtiyaç sahibine umut olun' sözü ve 'Sende mutlu ol' sloganıyla yola çıktık. Yardıma muhtaç çocuklarımızın içindeki yetenek ve potansiyelleri ortaya çıkaracak ve böylece kötü alışkanlıklara yönelmeleri engellenecek, suça teşvik ortamlarından uzak kalmaları sağlayacak çalışmalar yapacağız. Dernek evimizde mini kütüphane, eğitim sınıfı, sanat odası, proje odası mevcut. Amacımız ihtiyaç sahibi olan çocuklara onların yoksun oldukları eğitimleri ücretsiz şekilde verebilmek ve ulaşamadıkları fırsatları birebir sunmaktır."

Aynı zamanda derneğe bağlı yine ücretsiz hizmet sunan bir sosyal market ağlarının olduğunu aktaran Savaş, "Hatay’da bu vizyona sahip tek ve ilk dernek olmanın gururunu yaşıyor ve şimdiye dek bizlere destekte bulunan tüm hayırsever dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da bu desteklerin yayılarak artmasını ümit ediyoruz." dedi.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !