Hatay'da 'Medeniyet Kardeşliği' Buluşması

Haber Tarihi : 15.09.2018 17:33:20 Türkiye Kardeşlik Birliği (TÜRKAB) tarafından düzenlenen ‘Medeniyet kardeşliği’ programı Hatay’da gerçekleşti.
A +   A -

TÜRKAB Hatay Temsilciliğinin ev sahipliğinde düzenlenen "Medeniyet kardeşliği’ programı gerçekleşti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa, TÜRKAB Genel Başkanı Sait Ali Arslan, Hatay İstanbul sevdamızın başkenti Kudüs sözümüzün, Gazze’den farkı yoktur Çanakkale’den, Şam’dan, Patani’den, Bağdat’tan, Keşmir’den, Myanmar’dan ayrı tutmayız Çanakkale’yi, Hatay’ı, Urfa’yı. Doğu Türkistan’dan, Arakan’dan, Afrika’dan, Myanmar’dan, yükselen çığlıklara gitsin bizim müjdeli sesimiz. Evet, bizler kardeşiz, birbirimize sırt çevirmeyiz. Birbirimize suizan etmeyiz, haset asla etmeyiz. Kardeşimizi düşmana teslim etmeyiz. Dostumuz birdir bizim, düşmanımız bir. Sevgimiz birdir bizim, hüznümüz bir. Üzüntümüz birdir bizim, hedefimiz bir. Bu kadar birlik, bu kadar dirlik bir ilk zaten” dedi.

Sait Ali Arslan’ın konuşmalarının ardından, Aktivist Yazar Zeynep Alkış ve Harran Üniversitesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Celil Abuzer tarafından Medeniyet Kardeşliği Konferansı gerçekleşti.

Program, katılımcılara verilen plaketlerin ardından son buldu.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !