Cumhurbaşkanı Ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne Doğru

Haber Tarihi : 13.06.2018 10:41:04 AK Parti Hatay milletvekili adayı Hacı Bayram Türkoğlu, seçim çalışmaları kapsamında esnafla bir araya geldi.
A +   A -

AK Parti Hatay İl Teşkilatı'ndan yapılan açıklamaya göre, Türkoğlu, Erzin ilçesi çarşı merkezinde esnafla buluştu.

Türkoğlu, burada Hatay'da yapılacak Amanos Tüneli ile ilgili açıklama yaptı.

Amanos Tüneli projesinin, Türkiye’nin İlk 10 mega projesinden biri olduğunu belirten Türkoğlu, bu projenin hayata geçmesiyle Hatay'ın şahlanacağını ifade etti.

Türkoğlu, şunları söyledi:

"Sondaj çalışmalarının başladığı Amanos Tüneli projesinin fikir babasıyım. Bu projeyi ilk ortaya attığımızda ham hayal demişlerdi. Şükür ki şimdi projeleri bitmiş, sondaj çalışmaları başlamış ve 2019’un ilk çeyreğinde ilk kazması vurulacak olan Amanos Tüneli'ni cumhurbaşkanımızın talimatı üzerine 2021’de tamamlamayı hedefliyoruz. 3 yılda kendini amorti edebilecek bu proje, eş zamanlı olarak 80 bin dönümlük arazi üzerine kurulacak Hassa Organize Sanayi ile bölgeye büyük bir ekonomik canlılık getirecek. 40 bin insanımız istihdam edilecektir. Ayrıca bu proje, güneydoğu illerimizi, körfeze kıyı yapacak ve ulaşım maliyetlerini düşürecek ve ihracat potansiyelini arttıracaktır. Yayla turizmini canlandıracak olan bu projeyle Karadeniz yayla turizminin önüne geçeceğimiz gibi, karın kalma süresi, kar kalınlığı ve alan genişliği itibarıyla Uludağ’ı aratmayan Daz-Mığır Dağı'nda kayak merkezi dahi kurulabilecektir."


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !