Banka soygununda ilk tutuklama

Haber Tarihi : 07.11.2009 Hatay'ın İskenderun ilçesinde 19.5 milyon TL'yi zimmetlerine geçirdikleri iddiasıyla gözaltına alınan zanlılardan banka müdürü tutuklanırken, yardımcısı ise serbest bırakıldı.
A +   A -

İskenderun'da bir bankanın şube müdür yardımcısı olan S.C.'nin 19.5 milyon TL ile ortadan kaybolmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında önceki gece geç saatlerde gözaltına alınan banka müdürü E.Y. ve müdür yardımcısı M.D., emniyetteki işlemlerinin ardından bugün saat 14.30'da adliyeye sevk edildi. Adliyeye getirilen iki zanlının sorgusu yaklaşık 6 saat sürdü. Nöbetçi savcının tutuklama istemiyle mahkemeye sevk ettiği şüphelilerden banka müdürü E.Y. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, müdür yardımcısı M.D. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

19.5 milyon TL'nin zimmete geçirilmesi olayının hemen sonrasında kayıplara karışan müdür yardımcsı S.C. hakkında ise mahkeme tarafından gıyabi tutuklama kararı çıkartıldı. Bu arada, müfettişlerin bankada geriye dönük hesapları incelemeye devam ettikleri bildirildi.